Jak przetrwać trudny czas?

Jak przetrwać trudny czas?

Jeśli przechodzisz trudny okres w życiu, czas beznadziei, nic ci się nie chce i ogólnie masz wszystkiego dość. Ten artykuł jest właśnie dla ciebie.

Takich momentów w życiu może być trochę i nie ważne, jak pięknie się ktoś uśmiecha na facebooku, gdzieś tam w środku, tego uśmiechu już nie ma. Nie twierdzę, że nie ma szczęśliwych ludzi, bo w sumie sama do nich należę, ale znakomita większość tego szczęścia nie czuje. Czuje raczej apatię i poczucie bezsensu i bardzo dużo lęku. Może się czuć trochę jak chomik w klatce z codziennym kołowrotkiem: eat, work, sleep… i takie przeszywające uczucie, że czegoś brakuje, że coś musi być za tym wszystkim… no nie możliwe, aby życie było takie durne, bo po co w zasadzie jestem? Coś o tym wiem, też to przechodziłam.

Pierwsza dobra informacja jest taka, że jeśli też masz takie przemyślenia, to możesz z sukcesem odbić się w górę.

Druga dobra informacja zaś jest, że bycia szczęśliwym można się nauczyć. To nie jest stan, który wysysasz z mlekiem matki. Niestety nie. To proces do którego trzeba dojrzeć, a potem go kontynuować, aby przestawić się na szczęśliwe tory.

Trzecia dobra wiadomość to ta, że przejście przez ten cały proces jest niezwykle ekscytujący i możesz się czuć (a przynajmniej ja się tak czuję), jakbyś co chwilę dostawał nowe, fascynujące zabawki, albo oglądał porywający film i co chwilę mówił „ŁAAAŁ! Kolejne odkrycie. Życie jest niesamowite!”

Tak właśnie jest. Każdego dnia i nie ważne, że z zewnątrz bombardują cię informacje o wirusach, kryzysie, śmierci, bezrobociu i tak dalej. Zyskasz niesamowitą wewnętrzną siłę i mądrość odróżniania tego co jest prawdziwe, od tego, co jest zwykłą ściemą polityczną, społeczną czy medialną. Ta wewnętrzna moc jest niezwykle ważna i przydatna każdego dnia. Ogólnie mówiąc, nawet jeśli upadniesz, to potraktujesz to jako przygodę, wstaniesz i pójdziesz dalej. Wesprzesz bliskich w trudnych sytuacjach. Słowem, korzyści jest mnóstwo. Kiedyś do nich jeszcze powrócę.

No dobrze, ale „Jak przetrwać trudny czas?”… w zasadzie to chcę ci przekazać „Jak czuć się szczęśliwym niezależnie od okoliczności”. Takie pytanie bardziej mi się podoba. Jest pełne wyzwań. To prawdziwa przygoda i trochę jak z tą tabletką w Matrixie: czerwona czy niebieska? Życie nie będzie takie samo.

Jutro pójdziemy dalej…

  • No video selected.

Artykuły powiązane