Jak być doskonałym?

Jak być doskonałym?

Skuteczność rywalizacji.

Wiele osób dąży do doskonałości. Celów doskonałości może być wiele. Piękna figura, piękne ciało, erudycja, bycie najlepszym w tym co się robi, w swoim zawodzie, bądź roli społecznej. Tylko, że gdy już będziesz prawie u celu, będzie ktoś lepszy. Przyjdzie ktoś, kto zawiesi tę poprzeczkę jeszcze wyżej i znów wyżej. I ten wyścig się nie skończy. Dlaczego? Bo gdy osiągniesz w jednym temacie prawie-doskonałość, zobaczysz, że na innym polu jesteś słaby. I znowu się zacznie ta zabawa w gonienie marchewki. Tak to już jest, ale tylko do jednego momentu. Do chwili, w której odkryjesz, że od początku byłeś doskonały i odpuścisz.

Każda istota i wszystko na tej Ziemi stworzone przez Naturę, jest doskonałe. Nie wierzysz? Podejdź do jakiejkolwiek rośliny i przyjrzyj się z bliska jak piękny jest jej liść. Ile cudowności w sobie kryje. Jak misternie poukładane są żyłki w jej liściu i jak piękną ma zieleń w sobie. Zieleń. Wiesz, że kolor zielony jest kolorem miłości? Wcale nie czerwień. Czakra serca to kolor zielony. Czyli zieleń roślin, które produkują tlen dla ciebie, to przejaw ich miłości. Nie tylko dają ci życiodajny tlen, ale także gdy na nie patrzysz rozbudzasz swoją czakrę serca, uzdrawiasz ją. Szanuj rośliny, bo one szanują ciebie i otaczają cię bezwzględną miłością.

Ptaki, zobacz jak idealnie mają poukładane kolory piór, nie ma przypadkowego. Oglądałam ostatnio dokument o tańcu ptaków. Jaka jest ich cudowna różnorodność i jakie fascynujące są ich zwyczaje. Nawet popularne wrony, kruki to ptasia inteligencja, a sroki wręcz zaskakują sprytem, jak szybko znajdują jedzenie. Ptaki o wiele dłużej niż człowiek zamieszkują Ziemię.

Zwierzęta. Jogini mówią, opierając się na wiedzy starożytnej, spisanej tysiące lat przed naszą erą, że jeśli choć jeden gatunek zwierząt, czy też innych stworzeń wyginie, powoduje to olbrzymią nierównowagę w naturze. Dlaczego? Bo totalnie wszystko jest ze sobą połączone. Wszystko ma swoją rolę do odegrania. Nawet komar, wirus, czy kropla wody. Wszystko ogrywa rolę.

A człowiek? Mówi się, że wszystko chrzani i niszczy. Człowiek jest też stworzony przez Naturę, jest tak samo doskonały od samego początku. Nie musi nic udoskonalać. Może pięknie dbać o swoje ciało, pielęgnować je, aby było zdrowe, może kształcić się w zawodzie dla czystej pasji i przyjemności. Gdy jest to pasja, przyjemność i radość, wtedy jest wzrost i sukces. Gdy zaś jest to rywalizacja, wtedy porażka prędzej czy później nadejdzie.

Rada? Jeśli chcesz być najlepszą wersją siebie i wykorzystać to, co ci dała Natura, idź lekko do celu, bez napinki, konsekwentnie, z dyscypliną, z akceptacją, z przyjemnością i radością, bez rywalizacji. Jesteś częścią Natury, jesteś już doskonały.

Jutro znów pójdziemy dalej...

  • No video selected.

Artykuły powiązane